Právě se nacházíte: SDH » Stalo se » Nalezený zápisek z láhve plovoucí kdesi na řece Moravě

Nalezený zápisek z láhve plovoucí kdesi na řece Moravě

Zveřejněno 28.05.2022

28.5.2022 – Dnes jsme si užili naprosto báječný výlet plný slunce, vody, lodí, pirátů dobrodružství nejen pro nejmenší! Hned v úvodu naší plavby nás kapitánka Černovous pověřila velkým úkolem najít poklad! Ale najít takový poklad není jen tak - to musíte mít vlajku, mapu, bambitky, nějakou tu loď (řízenou zkušeným Velkým Bobkem) a pečlivě vybranou a secvičenou posádku v čele se zástupcem kapitána, kormidelníkem, vlajkonošem a prvním důstojníkem. To vše se nám naštěstí příhodně sešlo a tak jsme na nebezpečnou plavbu skutečně vyrazili.

Houpavou cestu nám tu a tam zkřížili zákeřní domorodci, na které ale stačilo namířit bambitku a hrdinným pokřikem „Ruce vzhůru, gatě dolů!“ je donutit zahnat veškeré myšlenky na možnost přepadu naší zkušené osádky lodi Konstancie. Většina domorodců zareagovala dle očekávání a našeho příkazu uposlechla. A ty, kteří tak neučinili, jsme zahnali neškodným výstřelem těsně kolem ucha (protože někoho zabíjet, to je dneska přece nemoderní!). Strastiplnou pouť jsme zakončili na přátelském území našich „našich bratov“ a po vyslání několika průzkumných oddílů vytoužený poklad skutečně nalezli. I přes velezradu kapitánky Černovouse, která se během velikých oslav nalezení pokladu rozhodla, že chce být bohatá sama, poklad nakonec padl do správných rukou a vydali jsme se na klidnou plavbu k domovu, kde nás v přístavu čekalo uvítání s ovacemi a hudební produkcí. Krom odměny ve formě pokladu obdrželi všichni účastníci i glejt opravňující je k řízení pirátské lodi kdekoliv na světě (mimo Somálska a Ruska, protože s těma nemluvíme).

Dlužno dodat, že dospělácký doprovod si cestu užil sic úplně jinak, ale vlastně úplně stejně, jako ti malí.

Opište následující text - ce23