SDH Těšany

Právě se nacházíte: Mladí hasiči » Stalo se

Trénink přípravky

Zveřejněno 10.10.2018


Dnešní trénink přípravky. Dozvěděli jsme se něco o tom, co je to buzola, jaké známe světové strany (ano, jistěže, jih, sever, východ, záchod), jak se orientuje mapa a k čemu vůbec mapa slouží.

Jestli budete chtít příště za námi, pak přípravka (3-6 let) má tréninky každou středu od 17h. V případě pěkného počasí na hřišti za školou, pokud bude ošklivo, pak ve výstavce ZŠ. Rádi vás uvítáme mezi nás!

Fotogalerie trénink_přípravka_10.10.jpg
0 komentářů

Výsledky ZPV Plamen, Podzim 2018 Hostěnice

Zveřejněno 09.10.2018

Výledky ZPV, do SMS jsem rozesílal jen stručný výtah, tady je máte všechny pěkně pohromadě. Konkurence je veliká a umístění kolem poloviny považuji za pěkné.

Fotogalerie DOROSTENCI-Jednotlivci.jpg DOROSTENKY-Jednotlivci.jpg Mladsi_PLAMEN2018-2019_ZPV_Hostenice.jpg Starsi_PLAMEN2018-2019_ZPV_Hostenice.jpg
0 komentářů

Dopravní den 2018

Zveřejněno 13.06.2018

V sobotu 21.4.2018 uspořádali členové SDH Těšany již šestý Dětský dopravní den. Akci snad ani není třeba představovat a tak jen připomenu, že se jedná mimo získávání znalostí a zkušeností z provozu také o seznámení s ostatními složky IZS JMK a BESIP, kterým velmi děkujeme za spolupráci. Tak jako každý rok jsme měli k dispozici opravdickou světelnou křižovatku a dopravní značení, které nám pomohl nachystat a naplánovat profesionál. Počasí nám přálo a tak se letos na dopravním dni na disciplínách vystřídalo přes 100 dětí v doprovodu rodičů. Mezi pravidelné návštěvníky se již počítají řidiči bezmotorových prostředků z Olomouckého a Ostravského kraje. Těší nás také přesah akce do bližšího okolí, jako je Nesvačilka, Moutnice nebo Nikolčice. Určitě se snažíme kvalitu akce pozdvihovat i nadále, protože cítíme zodpovědnost za udělené 2. místo v Anketě Dobrovolní Hasiči Roku.

S osvědčením, která jsme začali vydávat v roce 2016, se vrací stále více dětí a tak je vidět, že jim bezpečnost v provozu není cizí. Za vyplněná osvědčení obdržely děti spousty zajímavých cen. Novinkou letošního dopravního dne byla možnost nechat si zdarma orientačně změřit kvalitu svého zraku, kterou využil i nejeden dospělák. Těší mne, že až na pár výjimek nebylo pro nikoho to jak (ne)vidí žádné překvapení.

Děkuji všem, včetně obce Těšany, kdo pomáhají s touto skvělou akcí a doufám, že se zase za rok uvidíme.

Fotogalerie IMG_6798.jpg IMG_6805.jpg IMG_6811.jpg IMG_6829.jpg IMG_6834.jpg IMG_6850.jpg IMG_6861.jpg IMG_6878.jpg IMG_6906.jpg IMG_6914.jpg IMG_6948.jpg IMG_6979.jpg IMG_7035.jpg
0 komentářů

Těšanská stopa 2018

Zveřejněno 27.05.2018

„Co to je? … No to vidím, že obruč, ale co s tím mám dělat? To budeme muset natrénovat, ať si pak před děckama neuříznem ostudu,“ mudrovali jsme svorně nad obručemi. Protože sousloví „honit obruče“ nám od dětských let zůstalo v hlavě, zato ty ruce si nepamatují, jak to mají udělat. Ale co se jednou slíbí, to se musí splnit. I kdyby to bylo za rok. A tak jsme se v tradičně krásnou květnovou sobotu (ošklivé počasí zásadně čeká až na hody) vypravili nejen s obručemi, ale i s vybavením na sedmnáct stanovišť vypravili na trasu od školy na Strážky. Spolu s ostatními spolky ve vesnici jsme nachystali zábavně-poučné odpoledne pro děti i rodiče. A jsme hrdí, že hasičská mládež už se účastní nejen jako děti s kartičkami, co plní úkoly, ale také jako organizátoři.

Starostenské stanoviště bylo atraktivní loni i letos, jen starosta nám povýšil a z pasáčka notoricky útěkářských ovcí a koz se stal potulným kytaristou. Děti si užily hudební hádanky a dospělí se s některými melodiemi také vraceli do dětských let.

Na toto stanoviště pak navázal i odpolední program – divadlo Koráb letos přijelo i s kulisami na hudební pohádku Kašpárek a drak. A tak všechny dospělé i děti čekalo příjemné klidné zakončení pod stromy v zelené školní zahradě.

Jako každý rok i letos děkujeme všem, kdo se na organizaci Těšanské stopy podíleli. Mnoho lidí věnovalo čas, energii i materiál přípravě a stopa je díky nim rok od roku lepší a pokaždé přináší i překvapivé momenty. Velký dík patří i našim hasičským dětem za to, že se zapojují a pokračují v tom, co jsme zahajovali vlastně kvůli nim.

Fotogalerie IMG_1702.jpg IMG_1886.jpg
0 komentářů

Jak nahlásit událost?

Při každé mimořádné události, pokud je v ohrožení život nebo majetek, volejte číslo 150

Linka je bezplatná

Ohlásíte

Aplikace hlášení pálení

Kontakt

JSDH Těšany
Těšany
Těšany 664 54

Velitel jednotky
+420 607 075 540

JSDH Těšany
sdh@sdhtesany.cz

Velitel jednotky
velitel@sdhtesany.cz

Mladí hasiči
mh@sdhtesany.cz

Sbor
Dobrovolných
Hasičů

Těšany

Podporují nás