Právě se nacházíte: Mladí hasiči » Historie » Ohlédutí za prací mladých hasičů v roce 2015

Ohlédutí za prací mladých hasičů v roce 2015

Zveřejněno 06.01.2016

V uplynulém roce jsme s mladými hasiči prožili celkem 13 zajímavých akcí. Od zimní uzlovačky po podzimní mikulášské závody běžely s námi děti všech tří kategorií – přípravka, mladší a starší žáci. Tréninky pravidelně navštěvuje od 15 do 25 dětí ve věku 2 a půl až 13 let. Protože se nám základna přípravky trochu rozrostla, rozhodli jsme se dopřát jí samostatný trénink v podobě každé druhé středy. Na tréninku přípravky se aktivně podílí i mladí hasiči z kategorie starších žáků, čehož si vážíme. Přeci jen jsou jejich zkušenosti trochu „čerstvější“ nežli ty naše.

Díky podpoře obce a jejích obyvatel (např. při sběru železa) se nám podařilo zakoupit druhou sadu soutěžních hadic včetně rozdělovače a proudnic, mohli jsme též nechat opravit letité a již děravé savice. Trénink na požární útok „na sucho“ tak mohou provádět obě družstva – mladších i starších žáků zároveň. Také na závodech nastupují obě družstva s výhodou lehčích suchých hadic.

Z výsledků okresního kola hry Plamen v soutěžním roce 2014/2015 uvedu 9. místo našich mladších žáků. Starší žáci se za Těšany neúčastnili, protože jejich počet není dostatečný ke složení družstva. Nicméně ani oni nestáli nečinně u dráhy, ale na chvilku se stali součástí družstva starších žáků Sokolnic. Do roku 2016 vstupujeme z podzimní částí (ZPV) na 4. místě za mladší žáky a na 11. místě za žáky starší, jejich počet bohužel nebude dostačující k vytvoření družstva starších žáků na jarní části hry Plamen ani tento rok, nicméně si alespoň závody zkusí v disciplínách, které nevyžadují plný počet soutěžících.

Za nejvydařenější námi pořádané akce v roce 2015 považuji osobně Dopravní den, prvý ročník Těšanské stopy, která proběhla ve spolupráci s RC Na Myšáku a Mikulášské závody, kterých se letos opět zúčastnilo přes 130 dětí. Je těžké konkrétně pojmenovat nejvydařenější, protože určitě nechci opomenout ani skvělé letní soustředění s jednodenním pochodem, nebo třeba i praktickou přednášku první pomoci. Po roce 2015 roste v Těšanech i strom vysazený hasiči.

Děkuji všem, kdo pomáhají realizovat soutěže a zábavné dny pro mladé hasiče a děkuji hlavně všem mladým hasičům, že spolu budují skvělý fungující kolektiv, ve kterém má každý své místo.

Opište následující text - 9e93