SDH Těšany

Právě se nacházíte: Mladí hasiči » Historie » Ohlédutí za prací mladých hasičů v roce 2014

Ohlédutí za prací mladých hasičů v roce 2014

Zveřejněno 19.01.2015

Tak jako každý další rok, který společně trénujeme, byl i rok 2014 zase o kousek úspěšnější. Celkem jsme se zúčastnili 10 akcí, ať už soutěží, nebo výletů. V rámci soutěží jsme dosáhli v předchozím kolem hry Plamen celkového 5. místa. Z podzimní části této hry postupujeme na místě 2. a pevně věříme, že celkové umístění bude po jarním kole minimálně medailové. V soutěži okresní ligy mládeže, kterou využíváme jako „zahřívací“ soutěž a zároveň jako první soutěž s požárním útokem po dlouhé zimě, jsme obsadili 8. místo v kategorii mladších žáků.

Uskutečnili jsme také pravidelný sběr kovového šrotu, který nedopadl vůbec špatně. Děkujeme všem, kdo přispěli kouskem železa či starého hrnce. Vybrané peníze jsme použili na úhrady občerstvení na soutěžích a materiální vybavení.

Za velmi vydařenou akci loňského roku považuji letní pětidenní soustředění v Nítkovicích, kde i když nám počasí přímo nepřálo, jsme procvičili spousty dovedností z oblasti požárnické všestrannosti jako je střelba, topografie, orientace v terénu, uzlování a zdravověda. To vše jsme zužitkovali při ZPV Plamen. Zkrátka nepřišel ani požární útok, který jsme si zkusili naostro i v noci. Cestou do Nítkovic jsme se ještě na skok stavili na prohlíku u profesionálních hasičů v Bučovicích.

Následovaly ještě soutěže O pohár starosty obce Těšany, kde jsme obsadili druhé místo a tradiční Mikulášské závody, které naše děti suverénně ovládly – v kategorii starších jsme získali s jedinou soutěžní dvojici 1. místo z 25., v kategorii mladších pak 1., 5., 6. a 8. místo z 32., ani naše přípravka se neztratila a umístili se na 4. a 8. místě.

Krátce ještě zmíním další akce, na kterých jsme se účastnili – Pálení čarodějnic, Sluneční slavnost, dopravně bezpečnostní den, výlet s SDH, rozloučení s prázdninami v Nítkovích a jiné.

 

Mezi mladé hasiče chodí pravidelně od 15 do 25 dětí, 14 dětí se může a porůznu se účastní soutěží. Pracujeme s dětmi od 4 do 13 let v kategoriích přípravka, mladší a starší žáci.

Komenáře

 
Nový komentář

(nebude zveřejněn)

Opište následující text - d827


Jak nahlásit událost?

Při každé mimořádné události, pokud je v ohrožení život nebo majetek, volejte číslo 150

Linka je bezplatná

Ohlásíte

Aplikace hlášení pálení

Kontakt

JSDH Těšany
Těšany
Těšany 664 54

Velitel jednotky
+420 607 075 540

JSDH Těšany
sdh@sdhtesany.cz

Velitel jednotky
velitel@sdhtesany.cz

Mladí hasiči
mh@sdhtesany.cz

Sbor
Dobrovolných
Hasičů

Těšany

Podporují nás