Právě se nacházíte: Mladí hasiči » Stalo se

Další balonek ze Zlobice

Zveřejněno 18.11.2018

A máme tu další balonek ze Zlobice, který tentokráte odeslala Zuzka. Přistál poblíž Ostrova u Macochy. Moc děkujeme nálezci panu Vlastimilu Vaclavíkovi za zprávu!

Fotogalerie Balonek-0.jpg Balonek-1.jpg

Trénink přípravky

Zveřejněno 10.10.2018

Dnešní trénink přípravky. Dozvěděli jsme se něco o tom, co je to buzola, jaké známe světové strany (ano, jistěže, jih, sever, východ, záchod), jak se orientuje mapa a k čemu vůbec mapa slouží.

Jestli budete chtít příště za námi, pak přípravka (3-6 let) má tréninky každou středu od 17h. V případě pěkného počasí na hřišti za školou, pokud bude ošklivo, pak ve výstavce ZŠ. Rádi vás uvítáme mezi nás!

Fotogalerie trénink_přípravka_10.10.jpg

Výsledky ZPV Plamen, Podzim 2018 Hostěnice

Zveřejněno 09.10.2018

Výledky ZPV, do SMS jsem rozesílal jen stručný výtah, tady je máte všechny pěkně pohromadě. Konkurence je veliká a umístění kolem poloviny považuji za pěkné.

Fotogalerie DOROSTENCI-Jednotlivci.jpg DOROSTENKY-Jednotlivci.jpg Mladsi_PLAMEN2018-2019_ZPV_Hostenice.jpg Starsi_PLAMEN2018-2019_ZPV_Hostenice.jpg

Dopravní den 2018

Zveřejněno 13.06.2018

V sobotu 21.4.2018 uspořádali členové SDH Těšany již šestý Dětský dopravní den. Akci snad ani není třeba představovat a tak jen připomenu, že se jedná mimo získávání znalostí a zkušeností z provozu také o seznámení s ostatními složky IZS JMK a BESIP, kterým velmi děkujeme za spolupráci. Tak jako každý rok jsme měli k dispozici opravdickou světelnou křižovatku a dopravní značení, které nám pomohl nachystat a naplánovat profesionál. Počasí nám přálo a tak se letos na dopravním dni na disciplínách vystřídalo přes 100 dětí v doprovodu rodičů. Mezi pravidelné návštěvníky se již počítají řidiči bezmotorových prostředků z Olomouckého a Ostravského kraje. Těší nás také přesah akce do bližšího okolí, jako je Nesvačilka, Moutnice nebo Nikolčice. Určitě se snažíme kvalitu akce pozdvihovat i nadále, protože cítíme zodpovědnost za udělené 2. místo v Anketě Dobrovolní Hasiči Roku.

S osvědčením, která jsme začali vydávat v roce 2016, se vrací stále více dětí a tak je vidět, že jim bezpečnost v provozu není cizí. Za vyplněná osvědčení obdržely děti spousty zajímavých cen. Novinkou letošního dopravního dne byla možnost nechat si zdarma orientačně změřit kvalitu svého zraku, kterou využil i nejeden dospělák. Těší mne, že až na pár výjimek nebylo pro nikoho to jak (ne)vidí žádné překvapení.

Děkuji všem, včetně obce Těšany, kdo pomáhají s touto skvělou akcí a doufám, že se zase za rok uvidíme.

Fotogalerie IMG_6798.jpg IMG_6805.jpg IMG_6811.jpg IMG_6829.jpg IMG_6834.jpg IMG_6850.jpg IMG_6861.jpg IMG_6878.jpg IMG_6906.jpg IMG_6914.jpg IMG_6948.jpg IMG_6979.jpg IMG_7035.jpg