Právě se nacházíte: Mladí hasiči » O nás » O nás – proč se stát mladým hasičem?

O nás – proč se stát mladým hasičem?

Zveřejněno 22.03.2012

Náš kolektiv mladých hasičů při SDH Těšany působí v rámci úseku mládeže občanského sdružení »Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska« V kolektivu mladých hasičů mohou působit chlapci i děvčata ve věku od 6 do 18 let. Cílem práce kolektivu mladých hasičů je především seznámit děti s hlavními zásadami požární ochrany, s požární technikou a činností hasičů a účastnit se závodů v požárním sportu. Na pravidelných schůzkách, které probíhají jedenkrát týdně, seznamujeme děti s problematikou požární ochrany, ale i se základy topografie, zdravovědy či uzlování. Jenom učení by byla nuda a tak hrajeme i různé hry. V letních měsících se děti učí pracovat s hadicemi a provádět požární útok, či střílet ze vzduchovky. Své dovednosti pak uplatňují na různých dovednostních závodech v požárním sportu, kde musí prokázat nejen to, že umí dokonale provést požární útok a ví co se čím hasí, ale i to, že umí ošetřit raněného nebo se vyznají v mapě.

V kolektivu mladých hasičů při SDH Těšany v současné době pravidelně působí asi 15 dětí ve věku 6-13let a asi 5 dětí v přípravce. S dětmi se pravidelně účastníme závodů v požárním sportu a snažíme se jim přibližovat i práci profesionálních hasičů. V nedávné době jsme navštívili stanici profesionálních hasičů v Židlochovicích, kde jsme se měli možnost seznámit s moderní technikou, kterou hasiči při výjezdech používají.

Pokud tě zajímá požární technika, není ti cizí pohyb a chceš se dozvědět spoustu zajímavých věcí, pak neváhej a přijď mezi nás!

Fotogalerie mladihasici.jpg

Opište následující text - 4200