Právě se nacházíte: Mladí hasiči » Historie » Ohlédnutí za prací mladých hasičů při SDH Těšany v roce 2012

Ohlédnutí za prací mladých hasičů při SDH Těšany v roce 2012

Zveřejněno 10.01.2013

Ohlédnutí za prací mladých hasičů při SDH Těšany v roce 2012

Máme za sebou druhý rok fungování kolektivu mladých hasičů při SDH Těšany po znovuobnovení činnosti na jaře 2011.

Ani letos jsme nezaháleli a po celý rok jsme se snažili připravit pro naše děti mimo tvrdé dřiny i hromadu zábavy. Podařilo se nám stabilizovat a postupně rozšířit členskou základnu, takže v našem kolektivu mladých hasičů v současné době pravidelně působí asi 15 dětí.

Dařilo se nám plnit hlavní cíle naší činnosti a to seznamovat děti s hlavními zásadami požární ochrany a především se s dětmi účastnit závodů v požárním sportu. Na pravidelných schůzkách, které probíhají jedenkrát týdně se děti seznamují s problematikou požární ochrany, se základy topografie, zdravovědy či uzlování. V letních měsících se děti učí pracovat s hadicemi, provádět požární útok nebo střílet ze vzduchovky.

O naší aktivitě a různorodé činnosti v kolektivu svědčí i to, že jsme s dětmi podnikli letos celkem 16 akcí, ať už šlo o různé soutěže, výlety či exkurze.

Připomeňme si krásný jarní výlet do Oslavan na místní zámek, kde jsme navštívili hasičské muzeum a zámecký pivovar a cestou zpátky i znovuotevřenou hvězdárnu v Brně, či exkurzi do výcvikového centra profesionálních hasičů v Brně-Líšni. Spolupodíleli jsme se na pořádání tradičního pálení čarodějnic i Sluneční slavnosti. V nedávné době jsme s našimi dětmi navštívili i kino v Měníně, kde se jim hrozně líbilo.

Co se týče soutěžní činnosti, tak jsme s naším kolektivem zaznamenali spoustu menších i větších úspěchů. I když s dětmi trénujeme teprve druhý rok, tak jsme dokázali konkurovat i kolektivům, které trénují několik let, což nás velmi těší. Svědčí o tom 6. místo na uzlovačce v Bosonohách, či 9. místo v podzimní části hry Plamen. V Plamenu jde vidět naše tréninkové nasazení asi nejvíce, protože jsme se oproti předchozímu ročníku zlepšili o celých 20 minut a 6 míst.

V září naše SDH pořádalo již tradiční soutěž v požárním sportu „O pohár starosty obce“, kde naše děti statečně bojovali a nakonec obsadili krásné 3. místo.

Na medaile naše děti dosáhli i na branných závodech v Tvarožné a na domácích Mikulášských závodech, které proběhli v Těšanech 1.prosince. Na branných závodech se na skvělém 2. místě umístila mezi mladšími žáky dvojice H.Lízalová a M.Dudek a na 4. místě dvojice J. Zářecký a L. Slaný.

Na domácích Mikulášských závodech se v konkurenci 54 dětí ze 6-ti SDH umístila v kategorii mladší žáci na 3. místě dvojice A.Sigmundová a D. Vaněček a na skvělém 1. místě dvojice J. Zářecký a L.Slaný. I ostatní děti se opravdu snažily, a tak se mezi ně přišel podívat i Mikuláš a každému věnoval nějakou tu sladkost.

Na závěr bychom chtěli poděkovat za perfektní celoroční práci všem našim dětem a dále všem, kteří nám fandí a pomáhají při práci s dětmi, či organizovat různé akce nebo výjezdy na závody. Velké poděkování patří obci Těšany za veškerou podporu a dále Truhlářství Radek Lízal ( www.lizalekdvere.estranky.cz ) za výrobu překážek a pomůcek, které nám pomáhají v tréninkové přípravě. Samozřejmě musíme poděkovat i našemu hlavnímu sponzorovi firmě Europe Easy Energy a.s. ( www.3-e.cz ), která nám svým finančním příspěvkem pomohla doplnit naše technické vybavení.

Věříme, že příští rok bude stejně úspěšný jako ten letošní a že se všem dětem bude v kolektivu mladých hasičů líbit.

Kdo si myslíte, že by Vás požární sport bavil, přijďte mezi nás. Scházíme se každý pátek od 17.00 hod. ve výstavce v ZŠ Těšany. Více najdete na www.sdhtesany.cz/mladi-hasici.

VŠEM PŘEJEME HEZKÝ A ÚSPĚŠNÝ NOVÝ ROK 2013.

Za kolektiv mladých hasičů SDH Těšany : J. Štelclová, J. Zářecký, M. Sigmund, P. M. Vaněček, J. Čech

Opište následující text - 5595