Právě se nacházíte: SDH » Stalo se » Ohlédnutí za otevíráním nové hasičské zbrojnice v Těšanech

Ohlédnutí za otevíráním nové hasičské zbrojnice v Těšanech

Zveřejněno 29.04.2018

28.4.2018 proběhlo slavnostní otevření nové hasičské zbrojnice v Těšanech. Sbor a jednotka do té doby fungovaly v omezených prostorách propůjčené budovy. Hasičská zbrojnice je umístěna v centru obce, dispozičně obsahuje velkou garáž pro dvě zásahová vozidla, učebnu, denní místnost, šatny, kuchyňku a kompletní sociální zázemí. Originálním prvkem stavby je ocelová fasáda z cortenového plechu, tedy plechu, který během dvou až pěti let řízeně koroduje. Koroze neprostoupí celý plech, zůstává jen na povrchu.

Na stavbě se dobrovolnickou prací podílelo i SDH. I pro kontroverzní vzhled budovy přišlo na akci přes 400 lidí. Celé odpoledne bylo zdarma k dispozici občerstvení, které pro veřejnost přichystali členky sboru, zábava pro děti ve formě skákacího hradu a drobná soutěž, kterou zajistili mladí hasiči. V rámci akce byla vystavena i historická hasičská technika, došlo i na zajímavé otázky z PO, které rádi zodpověděli členové a členky sboru. K poslechu hrála cimbálová muzika. Slavnostní akce se zúčastnil i hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek a nespočetné množství zástupců sborů z širokého okolí.

K otevírání byla přizvána i ADHR, která působila v rámci svého stánku. ADHR na místě nepůsobila náhodně, ale proto, že díky výhře 2. místa za Dopravní den v předminulém roce soutěže náš sbor pořídil sochu svatého Floriána. Sochu vytvořil sochař a restaurátor Dominik Fiala a inspiroval se při její tvorbě původním originálem.

Opište následující text - a96d