Právě se nacházíte: Mladí hasiči » Stalo se » Těšanská stopa 2018

Těšanská stopa 2018

Zveřejněno 27.05.2018

„Co to je? … No to vidím, že obruč, ale co s tím mám dělat? To budeme muset natrénovat, ať si pak před děckama neuříznem ostudu,“ mudrovali jsme svorně nad obručemi. Protože sousloví „honit obruče“ nám od dětských let zůstalo v hlavě, zato ty ruce si nepamatují, jak to mají udělat. Ale co se jednou slíbí, to se musí splnit. I kdyby to bylo za rok. A tak jsme se v tradičně krásnou květnovou sobotu (ošklivé počasí zásadně čeká až na hody) vypravili nejen s obručemi, ale i s vybavením na sedmnáct stanovišť vypravili na trasu od školy na Strážky. Spolu s ostatními spolky ve vesnici jsme nachystali zábavně-poučné odpoledne pro děti i rodiče. A jsme hrdí, že hasičská mládež už se účastní nejen jako děti s kartičkami, co plní úkoly, ale také jako organizátoři.

Starostenské stanoviště bylo atraktivní loni i letos, jen starosta nám povýšil a z pasáčka notoricky útěkářských ovcí a koz se stal potulným kytaristou. Děti si užily hudební hádanky a dospělí se s některými melodiemi také vraceli do dětských let.

Na toto stanoviště pak navázal i odpolední program – divadlo Koráb letos přijelo i s kulisami na hudební pohádku Kašpárek a drak. A tak všechny dospělé i děti čekalo příjemné klidné zakončení pod stromy v zelené školní zahradě.

Jako každý rok i letos děkujeme všem, kdo se na organizaci Těšanské stopy podíleli. Mnoho lidí věnovalo čas, energii i materiál přípravě a stopa je díky nim rok od roku lepší a pokaždé přináší i překvapivé momenty. Velký dík patří i našim hasičským dětem za to, že se zapojují a pokračují v tom, co jsme zahajovali vlastně kvůli nim.

Fotogalerie IMG_1702.jpg IMG_1886.jpg

Opište následující text - 0e7a